Informator MEN

Turlej - Newspaper from Poland -

Published in Poland - Battle orders - 3 years ago - 5

Gazeta rzecznika rządu #1

Dzień dobry, piszę artykuł, żeby dać Wam bieżące info o obecnych wydarzeniach w kraju. Pomysł na taką formę informatora był autorstwa Fallco, za co bardzo dziękuję.
Po pierwsze, jeśli chcesz być dobrze poinformowany zapraszam na discord  https://discord.gg/C4E9Md8

Przypominam, że w ePL mamy 90% tax refund za wszystkie firmy i kopalnie. Należy wysłać mi screena udowadniającego, że dokonałeś ulepszenia w kraju.

Sytuacja międzynarodowa:
Obecnie prowadzimy wojnę z Niemcami. Nie jest ona dla nas bezpośrednio bardzo opłacalna, ale wspiera naszych sojuszników: Chorwację i Albanię. Osobiście mam cały czas nadzieję, że uda się jeszcze wypracować porozumienie z ludźmi zarządzającymi Niemcami: Kvii i Herelim, ale to w dłuższej perspektywie czasowej.
Nasi sojusznicy to Chorwacja, Albania, Węgrzy. Dwa pierwsze kraje aktywnie biorą udział w wojnie z Niemcami, ostatni jest w stanie pokoju. 
Podbijamy jeden region Czechów i zostawiamy im ostatni, zgodnie z statusem quo który był ustalony miesiące temu. 
Wypowiadamy wojnę z Meksykiem i w zgodzie z ustaleniami z nimi bierzemy trzy regiony, w tym wood.
Mamy wypowiedzianą wojnę z Bułgarią i mam szczerą nadzieję, że nie uda im się stworzyć granicy z PL.
Mamy również dobre stosunki z USA i Serbią, chociaż obecnie brak MPP.

Sytuacja ekonomiczna:
Mamy obecnie szpital q3 na Mazowszu. Kiedy ten się skończy będzie gotowy kolejny q4. Następnie planuję doinwestować i zacząć budować szpitale q5.
Mamy sporo broni q6 (ponad 8k obecnie) i firmę państwową która cały czas produkuje kolejne. Sytuacja ekonomiczna jest stabilna, mamy dobre źródła dochodu, w postaci głównie państwowych firm. Mamy też sporo złota na pokrycie wydatków i inwestycje.

Plany na przyszłość:

W najbliższych dniach czekają nas dwa eventy: war of nations i reshuffle. Przy reshuffle planuję uzyskać sytuację gdzie mamy jak najwięcej bonusów, szczególnie do broni i domów. Jeżeli będzie to możliwe to będę się starał w obu tych sektorach uzyskać 80%. 
Jeśli chodzi o war of nations, to nie planuję naszego aktywnego udziału: jest to event który bardzo mocno promuje najsilniejsze państwa świata, a kraje mniejsze muszą walczyć, żeby zachować niepodległość. Jeżeli pojawi się jakaś dobra możliwość to może coś spróbuję ugrać, ale wątpię.

Planuję również wprowadzić nagrody dla najbardziej zaangażowanych żołnierzy w postaci broni i domów q1 i q2. Za regularną obecność na zbiórkach można dostać dom q2 (osoba najczęściej się pojawiająca) i dom q1 (druga w kolejności). Poza tym na zbiórkach można otrzymać darmową broń q6 lub q4 dla młodszych graczy z mniejszą ilością siły. 
Osobom nieobecnym na zbiórkach, ale robiącym poważną ilość obrażeń też coś skapnie. W istotnych bitwach (wszystkie powstania, oraz bitwy z Niemcami) dla osób które zrobią najwięcej obrażeń doślę po 100 broni q6 i raz na jakiś czas dom q1.

Jeżeli nowi gracze potrzebują pomocy, proszę o informację, jestem w stanie udzielić pożyczki na inwestycje. 
Jeżeli starsi gracze chcą w jakiś sposób przyczynić się do rozwoju państwa, też proszę o informacje, mam kilka swoich pomysłów i jestem otwarty na propozycje

Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło. Jeżeli ktokolwiek czegoś potrzebuje proszę o info w komentarzu albo na priv o7

Support

fallcoZwyciezcaakm990miha98BIG RINGSNapoleonMrBlackHatTrixmiPrototype XPrototype XPrototype XPrototype XbzylekMr SMMr SMMr SMMr SMMr SMMr SMMr SMMr SMMr SMMr SM

Comments (5)

o7
I wont trust Poland more times need more than only words for this because we saw word doent mean anything for you guys
Cze o ja ne wiedzalem, ze mamy jakes refund
No w końcu. Dobrze jest mieć info. Czasami chciałbym bic dla pl, a nie wiem czy warto. Nie zawsze też mi się chce. Inne prio, takie ja np misje. Pozdro.
Hmm ten refund brzmi ciekawie Wink