Piołunowe Pismo

Piolun - Newspaper from Poland -

Published in Poland - First steps in eRevollution - 19 Oct 2018 04:14 - 4

Witam wszystkich w artykule opisującym nowo dodane misje. Pierwszym ważnym faktem jest to że są to misje tymczasowe, tzn. mamy tylko tydzień na ich zrobienie, więc podejście ze zwykłych misji "nie będę się śpieszył - kiedyś same się przy okazji zrobią" tutaj nie zachodzi :)

Większość nagród w tych zadaniach to towary albo worki (do zgarnięcia jest min. 30 dodatkowych prac i 200 czołgów Q5 oraz 3 domki Q3 - za 10 dni misji!), więc ekonomia również trochę się zatrzęsie z tego powodu.

Ponadto każda misja posiada opcję wykupienia nagrody za 10 golda, co czasami może być  bardzo dobrą opcją - koszty produkcji 3 domków Q3 czy 5 bomb Q3 (5x600k obrażeń) są znacznie wyższe niż opcja wykupu, więc nawet jak nie planujesz / nie jesteś w stanie wykonać założeń, warto być może jest wykupić nagrodę za golda. Często również nagrody z jednej misji pomagają w wykonaniu drugiej - np. misja na pracę dzięki domkowi może być wykonana dzięki misji za domek (nawet jeśli musisz wydać golda żeby ją wykonać), misja na wbijanie obrażenia może być wykonana dzięki nagrodzie z innej misji - bomb Q3 itd.

Kilka misji wymaga wykonywania czynności przez wszystkie 10 dni trwania misji, więc jeżeli chcesz wykonać daną misję przez spełnienie jej założeń (a nie wykup przez golda) to ważne jest żeby podjąć adekwatne kroki już od pierwszego dnia eventu.


W tym artykule postaram się ocenić każdą misję pod kilkoma aspektami - Opcja wykonania misji bez wykupu, Opcja wykupu oraz moja opinia na to jak dane misję wpłyną na ekonomie (warto np. zwrócić uwage na to że misje dają nagrody w batonach, broniach, bombach, domkach i zapracowaniach, a nie w goldzie, walucie czy chlebku - ponadto od kilku dni zapomogi adminowe w wysokości 100 Fooda Q5 zostały wstrzymane).


300

Misja 1:
Wymaganie: Zapracuj u kogoś 10 razy
Nagroda: 10 “zapracowań”

Wykonanie misji: Zero wymagan - loguj się, pracuj, gotowe :)
Wykup Misji: Jeśli np. przegapisz 1 dzień, to moim zdaniem nie warto jest wykupywać tej misji - jedno zapracowanie nigdy nie będzie warte jednego golda :)
Aspekt Ekonomiczny: Należy zwrócić uwagę że te zapracowania trafia na TWOJE konto, czyli ich wartość zależy od tego jakie firmy posiadasz - najlepiej obecnie byłoby zużywać pracę na firmy Q3-Q5 (np. Food) lub FRAWQ5, ewentualnie jak ci zależy na spieniężeniu tego natychmaist w FQ2. Jeśli posiadasz tylko firmy FQ1 i FRAWQ3 polecam przytrzymać zapracowania na później.

Większość zapracowań pewnie i tak pójdzie na chlebki (ewentualnie HRAW do DSów/Szpitali), bo pozostałe misje zalewają nas broniami i domkami, a chleba na wykonanie niektorych misji nie ma.

318

Misja 2:
Wymaganie: Aktywuj domek. Pracuj podwójnie przez 20 dni.
Nagroda: 20 “zapracowań”

Wykonanie misji: Wymaga użycia domku i podwójnej pracy (my buildings -> special buildings).
Wykup Misji: Analogicznie do misji numer jeden, jedno zapracowanie nie jest warte 0.5g więc nie warto wykupywać tej misji za golda
Aspekt Ekonomiczny: Przed eventem domki Q1 kosztowały około 5-8g, jednak obecnie misja nr.7 pozwala na otrzymanie domków podczas eventu która pompuje duże ilości domków Q3 do gry. Polecam albo kupno domku (Q3 obecnie stoi po około 5g) albo wykup misji nr.7. Misja wymaga 20 prac w ciągu 10 dni, więc wymaga aktywacji domku od pierwszego dnia!
300

Misja 3:
Wymaganie: Trenuj 10 razy
Nagroda: 10 siły

Wykonanie misji: Podobnie jak misja nr.1 za darmo. Loguj się, trenuj, gotowe
Wykup Misji: Nie warto - niedługo czekają nas kolejne upgrade centrów treningowych (Q3 70g Q4 170g Q5 370g), więc lepiej gold zbierać na centra treningowe niż wydawać na tą misję jeżeli się np. przegapiło jeden dzień :)
Aspekt Ekonomiczny: Nic ciekawego poza tym że zbliża nas do pierwszego medalu za 250 siły :)
300

Misja 4:
Wymaganie: Uderz 1.000 razy (10.000 hp)
Nagroda: 100 broni Q5 (100 hitów z obrażeniami x2), 50 bazook (50 hitów z obrażeniami x3)

Wykonanie misji: 10.000 hp to stosunkowo dużo ( ~1400hp dziennie na walkę - 715 chleba Q1 czy 357 chleba Q2 dziennie) i wymaga trochę siedzenia. W przypadku gdy komuś zabraknie trochę to co weekend jest regeneracja x2 więc można wbijać więcej niż 2400 energii dziennie, natomiast jak ostatniego dnia komuś będzie brakowało trochę hitów to może być warto spalić kilka batonów żeby wykonać zadanie
Wykup Misji: ???
Aspekt Ekonomiczny: 100 broni WQ5 to dosyć duża ilość (firma WQ5 produkuje 20-40 broni dziennie per pracownik, plus wymaga rawu), a bazooki są jeszcze lepsze. Trudno jest oszacować wartość broni ale jedno jest pewne - misja strzeliła w stopie produkcji broni (poza Q1 do produkcji bomb) :)
300

Misja 5:
Wymaganie: Zadaj 5000 obrażeń
Nagroda: 100 broni Q5, bomba Q5 (1.000.000 obrażeń)


Wykonanie misji: Wykonanie misji z samego chleba może być trudne - przy obecnej sile możliwe jest wbijanie około 200-300k obrażeń dziennie (400-600k w weekendy), jednak misję można wykonać również używając bomb (patrz misja nr.6) - czy też broni lub batonów (średnio polecam - wartość batonów i broni rośnie wraz z siłą - a ta obecnie rośnie bardzo szybko). Nawet jeśli zabraknie komuś 1-2mln obrażeń to być może warto jest użyć bomby za 1mln żeby otrzymać bombę za 1mln :)
Wykup Misji: Wykonanie misji jest znacznie tańszą opcją niż jej wykup (jeśli nie produkujesz bomb do wykonania misji nr.6, taniej jest kupić 3mln obrażeń za 10g i wbić większość chlebem a resztę bombami).
Aspekt Ekonomiczny: Więcej broni i bomba za milion obrażeń. Bronie w dół, za bomby ePL być może będzie płaciła jak wkrótce będą ważne bitwy o bonusy. W najgorszym przypadku bomba za milion powinieneś być w stanie zdobyć BH (albo kilka TP/TA przy okazji). Zdecydowanie spora nagroda za klikanie, którą można nawet nadrobić
304

Misja 6:
Wymaganie: Wyprodukuj 10 bomb
Nagroda: 5x bomba Q3 (600.000 obrażeń), łącznie 3.000.000 obrażeń


Wykonanie misji: Wykonanie misji wymaga zbudowania fabryki bomb (Strategic buildings - Strategic weapon - 10g) oraz produkcji bomby przez wszystkie 10 dni (bomba Q1 = 200 Weapon Rawu i 50 Broni Q1 za bombę zadającą 200k obrażeń, limit produkcji 1/dzień, brak limitu magazynowania / terminu przydatności, zużywają jedno miejsce w magazynie jak batony czy bazooki).

Nie wiem ile kosztują bronie Q1, ale jedna fabryka produkuje 10 (16 z naszymi bonusami), więc ich produkcja zdecydowanie wymaga pewnego budżetu
Wykup Misji: (UWAGA - dnia 17 zmieniono cenę wykupu z 10g do 35g! reszta akapitu odnosi się oryginalnej ceny wykupu - 10g!) Dla osób które nie mają fabryki rakiet i nie planują z niej korzystać opcja wykupu jest bardzo kusząca - bomby mogą pomóc w wykonaniu misji nr.5, mogą służyć do zdobywania BH (obecnie zdobycie BH za jedną bombę nie jest takie trudne - na obecnąchwilę wystrzeliłem 4 bomby i zdobyłem 3 BH), mogą służyć do wbijania TP/TA (nowe konto może wykonać tą misję na levelu 10 i zdobyć pierwsze ~4 medale TP i ~4 medale TA przy pomocy samych bomb! Jednak medale są co raz to droższe, więc w przyszłości wbijanie medali będzie trudniejsze bo dane progi będą już przekroczone), albo do walki w ważnych bitwach dla ePL (być może ePL będzie płaciło za bomby w pierwszych tygodniach gry), więc 5 bomb jest zdecydowanie warte więcej niż 10g. Polecam kupno każdemu kto nie będzie w stanie wykonać tej misji!
Aspekt Ekonomiczny: Jak ludzie się pokapują/przysiedzą to BH w górę (ale bomby nie mają terminu przydatności więc z czasem się ustabilizuje), większe znaczenie dwuklików którzy wykonali te misje w dzieje bitwy (obecnie te 5 bomb zadaje więcej obrażeń niż większość graczy zadała w czasie swojego eżycia :)).

Z powodu fabryk może dochodzić do pewnych paradoksów jak np. Broń Q1 droższa od Q2 itd. (albo Broń Q1 nie 2-3 razy tańsza niż broń Q5), jednak opcja wykupu tej misji jest drogą którą powinno wykonać większość graczy (nawet jak szkoda ci golda bo centra treningowe, to i tak więcej zyskasz w BH albo TP/TA jeszcze w tym tygodniu więc i tak warto!)
304

Misja 7:
Wymaganie: Aktywuj 3 domki
Nagroda: 3 Domki Q3


Wykonanie misji: Nie jestem pewien czy można aktywować (zakolejkować) np. 3 domki Q1 (lub Q3) i wykonać tą misję czy to muszą być różne jakości (domki jednocześnie aktywne), jednak obecnie domki są dosyć drogie (5g+) więc wykonanie tej misji wymaga szukania kogoś kto ci sprzeda te domki itd.
Wykup Misji: Klikać! Domki są warte obecnie około 3-5g, więc wydając 10 golda na tą misję można sprzedać 2 domki z nagrody, użyć trzeciego (do misji nr.2) i mieć domek za darmo + 20 zapracowań za darmo! Istnieją gracze w ePL którzy skupią nawet od ciebie te domki (a czasem nawet pożyczą 10g na wykonanie tej misji jeśli nie masz 10g przy duszy jeśli jesteś godzien zaufania), więc misja to w zasadzie hajs za darmo za naduszenie przyciska

Jeśli ktoś się pietra lub chce wykonać tą misję na legalu, to być może można również kupić 3 domki, aktywować je i je oddać :)
Aspekt Ekonomiczny: Więcej zapracowań (domki pozwalają na pracę dwa razy dziennie) może sprawić że ceny zatrudnienia spadną misja bardzo przyjemna bo dzięki dodatkowej pracy będziemy mogli produkować więcej chleba czy rawu domkowego do Szpitali / DSów :)
318

Misja 8:
Wymaganie: Zjedz 20 batonów
Nagroda: 10 Batonów

Wykonanie misji: Bilans batonowy zdecydowanie jest ujemny więc mam mieszane uczucia odnośnie tej misji, ale przyjemna poduszka powietrzna jak komuś zabraknie kilka energii do wykonania misji nr.4 lub trochę obrażeń do wykonania misji numer 5 :)
Wykup Misji: 10g za 10 batonów?
Aspekt Ekonomiczny: Niewielki / ???

318

Misja 9:
Wymaganie: Zjedz chleba za 10.000 energii
Nagroda: 30 batonów

Wykonanie misji: Misja bardzo podobna do misji nr.4 (1000 uderzeń), przy czym uwzględnia energię zużytą na pracę ale nie uwzględnia batonów :) W weekend klikając “eat food” 6 razy w ciągu dnia (co ~3h) i walcząc 3 razy za 1000 zdrowia w ciągu dwóch dni weekendu można zjeść 6000 energii, więc dla aktywnego gracza to + reszta tygodnia (1400/dzień to nie jest super dużo) misja jest do wykonania. Ponadto domki (np. Q3 z misji nr.8) powinny być pomocą, bo zarówno zwiększają max hp jak i zwiększają tempo regeneracji :)
Wykup Misji: 10g za 30 batonów to chyba dosyć dobrze, jednak dla aktywnych graczy nie powinno być problemem wykonanie tej misji
Aspekt Ekonomiczny: Chleby moga podrożeć bo wszyscy będą próbowali wykonać tę misję (~700 chleba Q1 dziennie), jednak wciąż misja powinna być warta wykonania (zjadasz chleba za 10.000 energii, w nagrodę otrzymujesz batony na 3.000 energii!)
300

Misja 10:
Wymaganie: Daj 20 subskrybcji
Nagroda: 100 Chleba Q5 (1000 energii)

Wykonanie misji: Trzeba trochę poklikać. Ponadto jest limit 1 subskrybcji na jakiś czas (na minutę?) więc nie można wykonać zadania w 2 minuty. Polecam zakładke Community -> Rankings -> Newspaperi subować polaków :)
Wykup Misji: 10g za 1000hp - okropieństwo
Aspekt Ekonomiczny: Pompuje trochę chleba do ekonomii - 1000 energii to mało, ale zawsze coś - na wykonanie misji mamy 10 dni więc spokojnie można zrobić :)Zapraszam do dyskusji w komentarzach lub na Discordzie ePolski!

https://discord.gg/qFrXgYk

W razie problemów w arcie czy też dodatkowych wniosków artykuł w przyszłości może być edytowany :)

Na koniec spis ePolskich gazet do subowania (kolejność od najmniejszej liczby subów, stan na dzień 14, jeśli brakuje twojej to wyślij PM to dopiszę :) )
 

 
1 - Ja :)
2 - Dzian- https://www.erev2.com/en/newspaper/387
3 - ambru- https://www.erev2.com/en/newspaper/607
4 - Ducktator - https://www.erev2.com/en/newspaper/96
5 - Pilsudczyk - https://www.erev2.com/en/newspaper/19
6 - szqlny- https://www.erev2.com/en/newspaper/610
7 - jedimindtrick- https://www.erev2.com/en/newspaper/417
8 - Heisenberg - https://www.erev2.com/en/newspaper/285


Powodzenia i bądźmy silni 💪 :)

Support

Kardynaljuka

Comments (4)

o7
Kawał konkretnej lektury. Czołem! o7
V+S poczytam w domu. o7
Ave !