HC Obilic chronicles

Published in Serbia - Social interactions and entertainment - 1 year ago - 0

Posle  dvogodišnje pauze ponovo su u borbi za bodove snage odmerili pančevački Super ligaš i vitezovi sa Vračara. U međuvremenu od
njihovog poslednjeg zvaničnog duela u oba sastava došlo je do osetnih igračkih promena tako da se ova utakmica očekivala među ljubiteljima  rukometa sa velikom znatiželjom za njen krajnji ishod, pre svega zbog  nepredvidivih gostiju koji su u prethonoj sezoni u nekoliko navrata  neprijatno iznenadili favorite na papiru. Kladioničarski gledano  domaćini su u ovom meču bili u prednosti pre svega što su nekoliko  sezona ustaljeni sastav pojačali sa iskusnim internacionalcima  Vučkovićem, Zlatanovićem, Miloševićem i Konstandinovićem.
U takvoj atmosferi gosti su bili ti koji su početak duela spremnije  dočekali i odličnom igrom, pre svega u napadu, serijom pogodaka sa  svih pozicija doveli zbunjene domaćine bokserski rečeno u ozbiljan  nokdaun (3:8 – 11.min). Jednostavno dominirali su vitezovi tada u  pančevačkoj Staklari toliko moćno da su primorali stratega domaćih  Petkovića da zatraži nikad brži tajm-aut. Potom sledi period kada se  Pančevci polako konsoliduju i počinju da demonstriraju umeće zbog  kojeg ih i svrstavaju u jedne od glavnih pretedenata za titulu prvaka.  Nekoliko odbrana večeras ne baš raspoloženog Zlatanovića, i nezadrživi  Milošević na crti , polako podižu svoje saigrače i ubedljiva  prednost gostiju se polako topila (5:8 – 13.min; 8:10 – 18.min; 11:12  – 23.min). Međutim duža klupa vitezova omogućava treneru Petkoviću  da izvrši nekoliko izmena pa predvođeni Ćorovićem gosti u završnici
poluvremena ponovo stiču obećavajuću prednost (12:15 – 26.min) koja je  po isteku 30. minuta iznosila 14:16. Vredno je napomena da se u vrlo  uspešnom, pre svega napadačkom izdanju vitezova , u prvom delu  derbija od 12 igrača koliko ih je igralo u polju njih 10 upisalo u  strelce.
Očito da je analiza igre domaćina sagledana u pauzi bila opomenjujuća  pa su od početka drugog dela krenuli silnije i na nivou kvaliteta sa  kojim raspolažu, tako da su za nepuna četri minuta oni bili ti koji su  sada imali prednost na semaforu (19:17 – 34.min). Sve to nije toliko  bunilo goste koji uspevaju da uhvate priključak i tako ostanu u nadi  za po njih povoljan ishod utakmice (19:19 – 35.min; 22:22 – 40.min).  Međutim, kako je vreme odmicalo gosti počinju da posustaju, pre svega  u odbrani, pa domaći imaju stalnu prednost 1-2 gola (25:23 – 44.min;  27:26 – 48.min). Ulaskom mladog Radovanovića na gol Pančevaca nastupa  period kada se potpuno raspada igra vitezova , kako u napadu tako i  u odbrani, pa u tom periodu predvođeni Vučkovićem i Konstandinovićem u  preostalih 12. minuta do kraja susreta ostvaruju 7:2 i tako  gledajući  celokupnu igru rivala tokom svih 60. minuta ostvaruju zasluženu, ali i  previsoku, pobedu.
Za ono što su prikazali tokom svih 60. minuta igrajući od sjaja do  očaja pred vitezovima je ozbiljan zadatak da mirno izanaliziraju  svoju igru i učinak svakog pojedinca u njoj kako bi što spremnije i  mobilnije dočekali naredni susret gde će im rival biti još jedan od  favorita za najviši plasman, ekipa Metaloplastike. Ovaj novi derbi  kola odigraće se u nedelju 7. oktobra sa početkom od 19.00 časova na  Banjici.

RK DINAMO – RK OBILIĆ  34 : 28 ( 14:16 )

Sala:  Strelište .
Gledalaca:  300.
Sudije: Marko Boričić  (Beograd)  – Dejan Marković  (Beograd)
Sedmerci:  Dinamo  5 (5)  Obilić  5 (3)
Isključenja:  Dinamo  6. min   Obilić  2. min

DINAMO: Milošević 11 (5), Pilipović 1, Radanović (kap), Stojanović 2,  Dimitrijević 7, L. Pavlović, Jovanović, Zlatanović (10 odbrana / 1  sedmerac), Distol, Milenković 1, Barudžić 3, M. Pavlović, Vučković 5,  Radovanović (4 odbrane), Konstandinović 4 (trener I. Petković).

OBILIĆ: Radović (kap – 3 odbrane), Nikolić, Podraščić 1, Ćorović 3,  Vokši 4, Aničić 5 (3), Jestrović 3, Dražić (3 odbrane), Miljaković 2,  Mirić, Pavić 2, Stojić (2 odbrane), Teodorović 5, Mandić 2, Ivošević,  Bećirović 1 (trener: D. Petković).
MVP  igrač  utakmice:  Nikola Radovanović  (Dinamo)